Cyklozájezd Beskydy

 
  1 termín, od 20.06.2021, Cykloturistika, autobusem
od 8 890 Kč

Moravskoslezské Beskydy patří k nejmalebnějším a nejnavštěvovanějším destinacím naší republiky. Krásná příroda, hory, lesy, jedinečná architektura, výtečná místní kuchyně se specialitami jako je frgál, kyselica nebo lék na všechny neduhy-slivovice a nezapomenutelná atmosféra valašského regionu, to vše máte možnost poznat a vychutnat si. Oblast Beskyd dnes nabízí příjemné svezení na kole podél řek Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Během cykloputování navštívíme Rožnov pod Radhoštěm se známým skanzenem, podnikneme výstup na nejvyšší horu Beskyd – Lysou horu (1 323 m), vykoupeme se v přehradní nádrži Šance, navštívíme Pustevny, kde se nachází obnovená dřevěná chata Libušín od architekta Dušana Jurkoviče a socha pohanského boha Radhošť.

 

Kola: nejvhodnější trekingová.

Náročnost: středně těžká.

Délka tras: cca 200-220 km.

Odjezdová místa: Písek, Č. Budějovice, Velešín, Římov, Pelhřimov.

Ubytování: v Horní Bečvě v hotelu Mesit ve 2-lůžkových pokojích (s možností 1 přistýlky), koupelna se sprchou, WC,  minibar.

Stravování: polopenze formou bohatého bufetu.

 

Program zájezdu

1. - 7. den

1.den – odjezd v ranních hodinách z Písku, Č. Budějovic, Velešína a Římova do Beskyd. Ubytování od 14.00 v hotelu, krátký cyklovýlet po okolí do 25 km.

2. den – cyklovýlet na Pustevny (1018 m) – nejnavštěvovanější místo v Beskydech charakteristické lidovými stavbami od Dušana Jurkoviče (dřevěná chata Libušín a Maměnka), socha boha Radegasta a možnost i lanovkou, dále na Radhošť (1 129 m cca 4 km) s dřevěným kostelem Cyrila a Metoděje a před ním sochy těchto dvou věrozvěstů – Trojanovice a zpět.

3. den – Cyklovýlet Horní Bečva – Rožnov pod Radhoštěm (návštěva skanzenu Valašského muzea) – Velké Karlovice – Horní Bečva cca 50 km.

4. den – Pěší výstup z Ostravice na královskou horu Beskyd Lysou horu 1323 m – cca 8,5 km po červené, nádherné výhledy, možnost občerstvení, zpět po stejné trase do Ostravice. Možnost jet po převážně asfaltové cestě i na kole.

5. den – Cyklovýlet do Štramberku – hrad Strallenberg, kouzelné dřevěné roubené domy z 18. a 19. století, díky nimž se Štramberku říká Valašský betlém, válcové věž zvaná Trúba s dřevěným ochozem a fantastickým výhledem, možnost ochutnat gastronomickou specialitu z medového kořeněného těsta zvanou Štramberské uši. Dále pokračujeme  k největší hradní zřícenině na Moravě -  hradu Hukvald, které je rodištěm Leoše Janáčka. Zpět busem. Délka cyklotrasy cca 40-45 km.

6.den – Cyklovýlet  podél Vsetínské Bečvy do Nového Hrozenkova a přes Vranču na vrchol Kohútka (913 m) na hlavním hřebeni Javorníků. Z Papajského sedla (691 m) sjezd údolím říčky Kychové do obce Huslenky. Následuje zasloužené osvěžení ve valašském Balatonu (přírodní koupaliště). Průjezd obcí Karolinka s možností venkovní prohlídky souboru lidových staveb v Raťkově a nedalekého Karlovského fojtství.

7.den – Odjezd po snídani v cca 10 hod., předpokládaný příjezd ve večerních hodinách do 18.00 hod.

Cena obsahuje

dopravu autobusem, 6x ubytování v hotelu Mesit v Horní Bečvě s polopenzí (snídaně a večeře formou bohatých rautů), volný vstup do hotelového bazénu, Wi-Fi připojení průvodce, informační materiál, pobytovou taxu.

Cena neobsahuje

vstupné do památek, lanovky a nápoje u večeře.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Písek AN st.1, Římov

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
20. 6. - 26. 6. 2021 od 8 890 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 9

20. 6. - 26. 6. 2021, autobusem
od 8 890 Kč
 

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook