Jižní Tyrolsko (cykloturistika)

 
  0 termínů, od , Cykloturistika, autobusem
od 6 890 Kč

Jižní Tyrolsko – Dolomity, nádherná údolí, 450 hradů, zámků a panských sídel, ovocná zahrada Itálie, výborné víno, mléko, špek, jedlé kaštany …V této autonomní oblasti Itálie, kde 70 % obyvatel hovoří německy, je pro cykloturisty připraveno celkem 600 km údolních cyklistických tras. To znamená, že zde najdou vhodnou trasu pohodoví cykloturisté, ale ideální podmínky zde mají i náročnější příznivci jízdy na horských kolech. Při našem cyklozájezdu budeme mít základnu v rodinném a velmi příjemném hotelu*** na okraji kouzelného městečka Sterzing/Vipiteno a hlavním cílem budou 2 nádherná údolí – Eisacktal a Pustertal. Se službami v rodinném hotelu jsou spokojeni i naši klienti při zimním lyžařském pobytu. 

Kola: trekingová nebo horská.

Náročnost: mírná až střední.

Délka tras: cca 180 km.

Program zájezdu

1. den

 brzy ráno odjezd z ČR do Sterzingu. Ubytování v hotelu a krátký cyklovýlet do okolí (35 km), možnost výjezdu na Brenner (34 km).     

2. den

cyklovýlet údolím Eisacktal. Nádherná klesající trasa Sterzing-habsburská pevnost Franzensfeste-starobylé město biskupů Brixen-městečko umělců Klausen-hlavní město Jižního Tyrolska Bolzano. Délka cyklotrasy cca 80 km (celkové klesání o 670 m). Návrat do hotelu autobusem.  

3. den

cyklovýlet zeleným údolím Pustertal. Středně náročná trasa Sterzing-Mühlbach-Bruneck-Toblach-Toblacher See. Délka cyklotrasy cca 65 km. Návrat do hotelu autobusem.

4. den

dopoledne ukončení pobytu v hotelu, krátká pěší turistika dle počasí na vrchol Rosskopfu (2189 m – lanovka cca 11 EUR). Odpoledne odjezd do ČR, předpokládaný návrat do Písku do 24.00 hod.

Cena obsahuje

3x ubytování v hotelu*** s polopenzí, dopravu zájezdovým autobusem, přepravu kol v přívěsu, průvodce, informační materiál, komplexní pojištění, pojištění CK.

Cena neobsahuje

lanovku na Rosskopf cca 12 €

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka, Peugeot, Kaplice AN, st. 3, Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook