To nejlepší z Jordánska

  6 termínů, od 02.09.2022, Poznávací zájezdy, letecky
od 29 990 Kč

 

Poznávací zájezd, který vám během týdne představí všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda, žádný spěch, transfery klimatizovaným autobusem s krátkými vzdálenostmi přejezdů. Bezpečná destinace, průvodce v češtině, který tu je doma. Ubytování ve 4* hotelech a jedna noc v pouštním kempu.

7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně.

Každý den pobytu láhev vody zdarma.

V ceně všechny vstupy na program, i jeep Safari Wadi Rum a večer s beduíny.

Stálá dostupnost lékařské péče, pokud by bylo třeba. Fyzicky nenáročný program, pro všechny kategorie cestovatelů. Let 4,4 hodiny, kabinové zavazadlo a + 20 kg odbavené zavazadlo.

 

V termínu 23.9.-30.9.2022 s cestovatelem a fotografem Jirkou Kolbabou

 

Připraveno ve spolupráci s Golden Travel and Tours

Program zájezdu

1. - 8. den

1.den : Přímý let z Prahy do Aqaby. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg a nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do Ammanu. Nejdelší transfer volíme první den, abyste si mohli poslední den zájezdu vychutnat koupání u Rudého moře a ranní procházku po trhu. Z hotelu v Aqabě pak bude transfer přímo na letiště 20 min.  Ubytování hotel 4* (Gerasa, Harir apod), večeře.

2.den  : Amman, Jerash, Ajloun

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Adullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Posledním bodem dne bude návštěva hradu Ajloun, který byl určen damašským posádkám armády sultána Saladina nejprve k hlídání obchodních cest z Damašku do Egypta a později k boji s křižáky. Návrat do Ammanu,  večeře, 2.noc v hotelu.

3.den : Madaba, hora Mt.Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.

4.den:  Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze.  Následuje přejezd do  údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru.Den můžete zakončit fakultativní  noční show v Petře při romatickém osvětlení tisíci  svíček . Ubytování hotel 4* Wadi Musa / Petra, večeře.

5.den : Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude patřit den návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV.Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejbalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na velkou lahodnou večeři z místních specialit, pití čaje a skvělý čas při párty v pouštním kempu,, kde zůstanete přes noc. 

6.den : Wadi Rum jeep safari, Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barebným pískem a větrnými žulovými a píckovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4x4 a možnost obdovovat výtvory přírody - růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře. Ubytování v hotelu Lacosta 4* Aqaba, večeře.

7.den : Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijete svůj den u Rudého moře - v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach se slunečníky, lehátky a sladkovodními bazény, kde si můžete užít plavání a šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhua posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší poznávací cesty. Ubytování 2.noc Aqaba, večeře.

8.den : Odlet do ČR

 

 

Cena obsahuje

letenku Praha-Aqaba-Praha (let 4 hod., 8 kg kabinové zavazadlo, 20 kg zavazadla, jordánské vizum, dopravu klimatizovaným autobusem, 6x ubytování ve 2-lůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu podle zvolené kategorie, 1x ubytování v pouštním kempuWadi Rum se snídaní a tradičním večerem s večeří, průvodce v českém jazyce, všechny vstupy na program, zákonné pojištění CK.

Cena neobsahuje

příplatek 1-lůžkový pokj 4 900 Kč, KCP včetně storna 720 Kč/osoba, teplé jídlo v letadle 400 Kč/menu, Fakultativní výlet Petra v noci 35 USD, potápění e břehu v Agabě 2-3 hod., ponor 40 min : 55 USD.

Odjezdová místa

Praha

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
2. 9. - 9. 9. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
23. 9. - 30. 9. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
30. 9. - 7. 10. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
7. 10. - 14. 10. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
14. 10. - 21. 10. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
21. 10. - 28. 10. 2022 od 29 990 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 6

2. 9. - 9. 9. 2022, letecky
od 29 990 Kč
23. 9. - 30. 9. 2022, letecky
od 29 990 Kč
 
30. 9. - 7. 10. 2022, letecky
od 29 990 Kč
 
Facebook