Černá Hora a Albánie - krásná a tajemná Novinka

  1 termín, od 19.05.2023, Poznávací zájezdy, autobusem
od 14 990 Kč

Vydejte se s námi poznat překrásnou, přesto mnohým neznámou až tajuplnou zemi vklíněnou mezi masívy vysokých hor, které se táhnou od severu země až k pobřeží Jadranu. Navštívíte malebné vysokohorské kraje, divoké hluboké soutěsky a budete mít možnost se i vykoupat v průzračném Jaderském moři.

 

Odjezdová místa : Písek, Strakonice, České Budějovice, Český Krumlov, Velešín, Kaplice.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v poledních hodinách přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko.

2. den

kolem poledne příjezd do Černé Hory- ubytování v hotelu *** v oblasti Sutomore v blízkosti pláže, relaxace u moře, večeře.

3. den

po snídani odjezd do fjordu Boka Kotorská – z Perastu plavba lodí k poutnímu kostelu Gospa od Škrpjela, dále přejezd do města Kotor – na seznamu UNESCO, prohlídka historického centra, dále podél pobřeží se zastávkou v Budvě – prohlídka historického centra a krátká zastávka u Sv. Štefanu, návrat do hotelu, večeře.

4. den

po snídani odjezd do slavné Cetinje, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost v horách hlavním městem Černé Hory, návštěva kláštera a paláce krále Nikoly I.(dnes národní muzeum). Odtud pohořím národního parku Lovčen na vrchol (1650 m) do mauzolea vladyky Njegoše s překrásným výhledem na celou Černou Horu. Návrat do hotelu, večeře.

5. den

po snídani odjezd k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí – Skadarskému jezeru s ptačí rezervací a unikátní jezerní vegetací. Prohlídka městečka Virpazar – zřícenina hradu, plavba lodí po jezeře, možnost koupání, návrat do hotelu, večeře.

6. den

relaxace u moře, koupání.

7. den

výlet do Albánie do kupeckého města Skadar - procházka městem, kostely, mešity, návštěva tržnice, pevnost Rozafa, úchvatné výhledy na Skadarské jezero z albánské strany. Návrat do hotelu, večeře.

8. den

po snídani odjezd od Dubrovníku- perla na Jadranu, na seznamu UNESCO, prohlídka centra včetně procházky po městských hradbách. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

9. den

příjezd v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

6 xubytování v hotelu ****, 6x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce.

Cena neobsahuje

příplatek za 1/1 pokoj 2600 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna 45Kč/osoba/den, vstupné do památkových objektů.
Doporučené kapesné na vstupy : cca 80 EUR a cca 400 HRK (na hradby v Dubrovníku).

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Český Krumlov, Špičák , Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1, Strakonice autobus.zast. pod Bilou, Velešín Benzina

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
19. 5. - 27. 5. 2023 od 14 990 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 1

Facebook