Národní parky Chorvatska

 
1 termín, od 26.09.2023, autobusem
od 8 900 Kč

Chorvatsko je mezi českými turisty hodně vyhledávanou evropskou destinací. A to nejenom kvůli překrásným oblázkovým plážím, čistému moři a přijatelné vzdálenosti od České republiky. Jsou to také národní parky s překrásnou přírodou.

Projdete se soutěskou Paklenica, navštívíte krásná historická města a v NP Plitvice se přenesete do časů slavných indiánek o Vinnetouovi.

Nástupní místa : Písek, České Budějovice, Prachatice, Č. Krumlov, Kaplice, Velešín.

Ubytování : hotel*** u moře

Stravování : polopenze 

 

Program zájezdu

1. - 6. den

1. den

Odjezd ve večerních  hodinách.

2. den

Návštěva nejhezčího a nejznámějšího národního parku Plitvická jezera (UNESCO), tvořeného 16ti terasovitě položenými jezírky, propojenými vodním tokem s množstvím vodopádů a peřejí v délce 8 km. Jejich romantická nádhera nás přenese do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi. Příjezd na ubytování, večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka starého přístavního města Šibenik, kterému dominuje pevnost sv. Anny, katedrála sv. Jakuba, gotické kostely, renesanční radnice a biskupský palác. Odpoledne přejezd do národního parku Slapovi Krka s nádhernými vodopády, kaskádami, jezírky a mlýnicemi. Vodopád Skadinski Buk, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky až 45 metrů, možnost koupání. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva největšího města chorvatského pobřeží Splitu (UNESCO), prohlídka starého města s Diokleciánovým palácem, městským parkem a noblesním pobřežím s promenádami a kavárnami. Přejezd do Trogiru, jehož historické jádro města je na seznamu UNESCO, návštěva starého města obehnaného hradbami s paláci, kostely, měšťanskými domy a románskou katedrálou. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva národního parku Paklenica v pohoří Velebit, procházka divokou přírodou kaňonu Velké Paklenice. Přejezd do Zadaru a prohlídka historického centra s římskými památkami a rotundou sv. Donáta. Odjezd ve večerních hodinách do ČR

6. den

Návrat v ranních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, výlety uvedené v programu s výjimkou vstupů, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

cestovní pojištění K5S(léčebných výloh, úrazu a storno) za 45 Kč/osoba/den, vstupné do národních parků, minimální výměna na vstupy 80 EUR.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Český Krumlov, Špičák , Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1, Prachatice AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
26. 9. - 1. 10. 2023 od 8 900 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 286

20. 5. - 27. 5. 2023, bez dopravy
od 6 100 Kč
 
19. 5. - 28. 5. 2023, autobusem
od 8 800 Kč
 
27. 5. - 3. 6. 2023, bez dopravy
od 6 600 Kč
 
Facebook