Cykloputování po Lombardii - jezero Lago di Iseo

 
1 termín, od 31.05.2024, autobusem
od 12 900 Kč

Vydejte se s námi do oblasti Lombardie, kde se nachází šesté největší italské jezero Lago d Iseo, které leží v proslulém vinařském kraji. Je obklopeno krásnými horami, rybářskými městečky a středověkými vesničkami, jachetními přístavy i skalními stěnami. Ve středu jezera leží největší jezerní ostrov v jižní části Evropy - Monte Isola. Z této oblasti pochází vynikající šumivé víno, světoznámé Franciacorto.

 

 

Kola : nejvhodnější trekingová, horská, denní etapy kolem 40 km, příplatek za elektrokolo 400 Kč/elektrokolo.

Náročnost : lehká až středně těžká

Stravování: 4x polopenze (bufetová snídaně a večeře jednotné 3chodové menu)

Ubytování: 4x 3* hotel přímo na břehu jezera Lago di Iseo, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Nástupní místa: Písek, České Budějovice, Kaplice

Program zájezdu

1. - 7. den

1.den: Ve večerních hodinách odjezd přes Rakousko do Itálie.

2. den: Příjezd do Bergama – lombardský historický klenot, nádherné středověké město s úžasnou atmosférou. Prohlídka historického centra, které se nachází na kopci a je z něj výhled do malebného okolí, náměstí se zvonicí zdobenou krásnými hodinami, pevnost, bazilika. Příjezd k jezeru Lago di Iseo – ubytování, odpočinek.


3. den: Cykloetapa po východním pobřeží jezera. Letní sídlo mnoha šlechticů z Brescie - Sale Marasino, městečko Pisogne - elegantní náměstí s arkádovými domy a biskupskou věží, Lovere - jedna z nejkrásnějších vesnic Itálie sevřená mezi jezerem a horami, domy s převislými dřevěnými střechami, které jsou spíše typické pro Švýcarsko, v kombinaci s italskými kamennými arkádami. Naložení kol a návrat do Paratica.


4. den: Cykloetapa oblastí jižně od jezera, částečně po vinných stezkách Franciacorta. Městečka Palazzolo sull'Oglio (věž, hrad, římský most), Rovato a Cazzago San Martino.


5. den: Hlavní město jezera Iseo - náměstí Garibaldiho se zvonicí, hrad Oldofredi, přístavní městečko Sulzano, trajektem na ostrov Monte Isola - „hora uprostřed jezera". Objezd tohoto starobylého ostrova. Návrat zpět na ubytování.


6. den: Etapa přírodní rezervací Torbiere del Sebino, klášter San Pietro v Lamose, oblastí Franciacorta přes městečko Paderno Franciacorta do krásného města Brescia. Prohlídka - římské zříceniny kolem náměstí, dóm, chrám. Ukončení etapy, noční přejezd Itálií a Rakouskem do ČR.

7.den :  příjezd v ranních hodinách do ČR.

Cena obsahuje

4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena neobsahuje

pobytovou taxu, příplatek za 1-lůžkový pokoj ve výši 2 000 Kč, příplatek za elektrokolo – 400 Kč/elektrokolo.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
31. 5. - 6. 6. 2024 od 12 900 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 64

1. 5. - 5. 5. 2024, autobusem
od 4 000 Kč
 
8. 5. - 12. 5. 2024, autobusem
od 4 200 Kč
 
15. 5. - 19. 5. 2024, autobusem
od 4 500 Kč
 
Facebook