Toskánsko - kolébka renesance a perla Itálie

 
  1 termín, od 04.05.2023, Poznávací zájezdy, autobusem
od 9 900 Kč

Poznejte s námi Toskánsko, nejkrásnější a nejbohatší oblast Itálie, s jeho vyjímečnými městy Lucca, Pizza, Siena, San Gimignano, Volterra Florencii, město Michalangela a Medicejských. Toskánsko je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance.

Program zájezdu

1. - 5. den

  1. den – odjezd v ranních hodinách do italského lázeňského městečka Montecatini Terme, příjezd v pozdních odpoledních hodinách, ubytování, večeře. Večer možnost prohlídky lázeňského městečka.
  2. den – po snídani přejezd do toskánské metropole FLORENCIE (UNESCO)– prohlídka města s místním průvodcem v českém jazyce - Santa Maria Novella, Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Michelangelův David, Bargello, Santa Croce, Piazza Duomo, dóm, Giottova kampanila, možnost návštěvy baptisteria a kopule katedrály, možnost návštěvy galerie Uffizi (doporučujeme rezervaci) nebo Accademie, Ponte Vecchio s krámky zlatníků. Výlet je busem do Sesto Fiorentino a následně vlakem do centra Florencie.
  3. den – po snídani přejezd do středověkého SAN GIMIGNANO (UNESCO) s věžemi z 12.-13. století, náměstí Piazza della Cisterna se starobylými paláci s věžemi, chrám Collegiata s freskami ze Starého i Nového zákona a s nádhernými Ghirlandaiovými freskami v Cappella di Santa Fina, Palazzo Popolo s Museo Civico a věží Torre Grossa, pevnost Rocca, kostel San Agostino (fresky Benozzo Gozzoli) výhledy do okolí, fakult. ochutnávka vína Vernaccia a místní gastronomie: toskánské salámy, lanýžová pomazánka, olivový olej, balsamico, možnost nákupu vína Vernaccia di San Gimignano DOCG. Dále přejezd do etruského opevněného městečka VOLTERA - Piazza dei Priori, palác Palazzo dei Priori, postaven roku 1246 a je považován za nejstarší v Toskánsku. Stal se předobrazem pro Palazzo Vecchio ve Florencii. Uvnitř se nachází sál Velké rady s dekoracemi a erby z 19. století. Další paláce ve městě jsou hlavně z přelomu 15. a 16. století.
  4. den – přejezd do oblasti CHIANTI– jedné z nejznámějších vinařských oblastí, návštěva opevněného městečka CASTELINA DI CHIANTI, na závěr prohlídka SIENY (UNESCO), ve večerních hodinách odjezd do ČR.
  5. den – příjezd v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu autobusem s parkováním a poplatky za vjezd do Sieny, San Gimignano a Voltery, 3x ubytování v hotelu 4* s polopenzí, místního průvodce po Florencii, průvodce zájezdu.

Cena neobsahuje

cestovní pojištění úrazu, léčebných výloh a storno zájezdu – 45 Kč os./den, příplatek za audioprůvodce ve Florencii – cca 2 EUR, místní vlak do Florencie – cca 5 EUR obě cesty, příplatek za 1-lůžkový pokoj – 1500 Kč.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Český Krumlov, Špičák , Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
4. 5. - 8. 5. 2023 od 9 900 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 354

10. 5. - 19. 5. 2023, autobusem
od 8 300 Kč
 
17. 5. - 26. 5. 2023, autobusem
od 8 800 Kč
 
24. 5. - 2. 6. 2023, autobusem
od 9 000 Kč
 
Facebook