Toskánsko na kole

 
  1 termín, od 24.05.2023, Cykloturistika, autobusem
od 17 600 Kč

Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Toskánska, které je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance. Vždyť odtud pocházeli mistři jako Leonardo, Michelangelo a Raffael, ale také spisovatelé Dante a Bocaccio. Setkáme se s pozůstatky kultury tajemného národa Etrusků, který zemi nazýval Enotria – země vína. Tohle označení sedí i dnes, ochutnání červeného vína Chianti nebo bílého Vernaccia di San Gimignano patří k nejlepším zážitkům Toskánska. Nebude chybět ani koupání v moři a odpočinek na písečných plážích Etruské riviéry. Třešničkou na dortu bude renesanční skvost - metropole Toskánska Florencie.

 

Kola : trekingová, nebo horská, elektrokola musí být nahlášena předem při zakoupení zájezdu, poplatek za elektrokolo 400 Kč.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den

příjezd do přímořského letoviska Marina di Bibbona, ubytování, relaxace u moře.

3. den

cyklovýlet půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci  do městečka Casale Maritimo – Guardistallo - Cecina – délka trasy cca 40 km.

4. den

cyklovýlet z Volterry (centrum etruské civilizace – prohlídka města) krásnou toskánskou krajinou do středověkého města věží St. Gimignana. (cca 42 km).

5. den

volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativně celodenní výlet busem a vlakem do Florencie (výlet se uskuteční při obsazenosti 20 osob).

6. den

cyklovýlet do starého etruského města s hradem Populonia a po poloostrově, cca 30 km.

7. den

cyklovýlet na ostrov Monte Argentario, který je s pevninou spojený třemi kosami, vyhlídkovou cestou z přístavu Porto St.Stefano do Porto Ercole, možnost koupání. Délka trsy cca 35 km.

8. den

odpočinkový den, nobo krátký individuální cyklovýlet v okolí.

9. den

po snídani uvolnění pokojů, koupání a odjezd v podvečerních hodinách.

10. den

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu klimatizovaným autobusem s přívěsem na kola, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, komplexní cestovní pojištění, informační materiál, průvodce.

Cena neobsahuje

fakultativní výlet do Florencie 1450 Kč/osoba (bus+vlak+místní průvodce), příplatek za elektrokolo 400 Kč, příplatek za 1-lůžkový pokoj 2800 Kč

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
24. 5. - 2. 6. 2023 od 17 600 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 354

10. 5. - 19. 5. 2023, autobusem
od 8 300 Kč
 
17. 5. - 26. 5. 2023, autobusem
od 8 800 Kč
 
24. 5. - 2. 6. 2023, autobusem
od 9 000 Kč
 
Facebook