To nejlepší z Jordánska na kole

0 termínů, od , letecky
od 45 990 Kč

Jedinečný cyklo-poznávací zájezd

Denní  program je sestaven tak, aby cyklotrasa byla dalším zážitkem z poznávané oblasti. Cestujeme ve skupině max. 20 osob, která bude ještě rozdělena na místě dle výkonnosti účastníků a doprovázena  průvodcem.

S ohledem na to, že absolvujete jízdu řadou terénů – od silnice  přes horskou oblast až po jízdu pouštním pískem, jsme zapůjčení kvalitního odpovídajícího kola zajistili na místě. Cyklobalíček dále obsahuje doprovodné vozidlo pro servis a mimořádné situace, mikrobus se zavazadly, itinerář trasy s technickým popisem, občerstvení během dne ( voda, svačina) a doprovod místního cyklistického  a českého průvodce. Pokud si chcete vzít vlastní kolo, zajistíme jeho přepravu.

Ostatní služby kopírují náš standard – 4* hotely s polopenzí, jordánské vizum, všechny vstupy na program  v ceně.

Bonusem této trasy je i fakt, že přiletíme na sever do Ammanu a čeká nás trasa na jih do Aqaby, odkud odlétáte přímým letem do Prahy.

Dubnový termín je zárukou příjemného počasí  pro sportování a už teplé vody na koupání v Mrtvém i Rudém moři.

 

 Covid info

Od 1.3.22  není vyžadováno očkování ani test před odletem nebo pro pobyt v Jordánsku. Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

Program zájezdu

1. - 9. den

1.den - přílet do Jordánska - odlet z Prahy přes Zurich do Ammanu ( kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 20 kg). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit  transfer do centra, ubytování, večeře.

2.den - Um Qais -  Severní hranice, pouštní hrady, trojmezí s palestinou - po snídani odjezd  k pouštním hradům a  ruinám starobylého města na severní hranici Um Qais, s prohlídkou archeologického naleziště. Převzetí cyklo vybavení,   trasa 35 km s převýšením 392 m, stoupání 12,7=, klesání 15,6 % ( středně náročné, po silnici). Na trase  zastávka v Bait al Baraka ( vesnické centrum s ukázkami řemesel a tradičního života), Yarmuk river , vyhlídka na Palestinu a Galilejské moře. Návrat do Ammanu busem, večeře.

3.den - AMMAN , madaba, na kole z Mt.Nebo k Mrtvému  moři - Po snídani se vydáme na prohlídku  Ammanu – bez kola absolvujeme okružní jízdu městem se zastávkou na vyhlídce Citadela v Down Town u římského divadla a trhu. Dále se vydáme  do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a  nachází se na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří.  Z Madaby se vydáme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš  a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Na Mt. Nebo převzetí cyklo vybavení, trasa 36 km  panoramatickým údolím přes tradiční vesnice až k Mrtvému moři (středně náročná trasa, po silnici, převýšení 315 m, klesání 17,9% o 1312 m) Dojezd k hotelu u Mrtvého moře, které je nejníže položeným místem planety, ubytování, večeře.

4. den - Mrtvé moře – Wadi Mujib – Dana - Po snídani  čas na Relax u Mrtvého moře. U hotelu převzetí cyklo vybavení, trasa 28 km do Wadi Mujib ( lehká trasa, s mírným stoupáním a klesání o 5%). Trasa vede kolem Mrtvého moře s řadou úchvatných výhledů na pobřeží se solnými krystaly. Po dojezdu do Wadi Mujib pěší túra soutěskou Wadi Mujib s canyoningem ( cca 3 hodiny, střední náročnost), ubytování v Dana, na okraji přírodní rezervace,  večeře.

5. den - přírodní rezervace DANA – Malá petra – Wadi Musa - Po snídani převzetí cyklovybavení, trasa na kole 72 km  přírodní rezervací Dana, krajinou dubových lesů, s vyhlídkami na pouštní krajinu, panorama  Wadi Araba,horský hrad Shobak  , Malá Petra. Trasa je vhodná pro zdatné cyklisty, terény jsou kombinované. Pokud se na cyklotrasu necítíte, bude možné dojet do Malé Petry autobusem. Ubytování Wadi Musa ,Petra, večeře.

6. den - PETRA – WADI RUM –  s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami - Po snídani následuje den BEZ CYKLOPROGRAMU, který je plný objevování velkolepého, tajemného růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabateici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit – zarb , pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Následuje noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty. Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na  astrologickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.  Ubytování pouštní kemp. 

7. den - jízda pouštním pískem  –  Aqaba – Rudé moře - Po snídani převzetí cyklovybavení a zážitková jízda jedinečnou  pouštní krajinou , trasa 57 km ( středně náročné, kombinace terénů, stoupání 7,9% , klesání 12,7%) . Start cca 10 km od vesnice Wadi Rum a dojezd do Aqaby na břehu Rudého moře.  Ubytování, večeře.

8.den - AQABA - RUDÉ MOŘE - Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty . Tento den je určen zasloužené relaxaci, případně pro zájemce je zde skvělá možnost potápění a šnorchlování.

9.den - ODLET DO ČRSnídaně, volné dopoledne, transfer na letiště,  ve 16:45 odlet do Prahy.

Odjezdová místa

Praha

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 10

21. 4. - 28. 4. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
28. 4. - 5. 5. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
5. 5. - 12. 5. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
Facebook