To nejlepší z Jordánska

  3 termíny, od 06.10.2023, Poznávací zájezdy, letecky
od 41 590 Kč

Poznávací zájezd, který vám během týdne představí všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda, žádný spěch, transfery klimatizovaným autobusem s krátkými vzdálenostmi přejezdů. Bezpečná destinace, průvodce v češtině, který tu je doma.

Ubytování ve 4* hotelech  a jedna noc v pouštním kempu. 7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. Každý den pobytu láhev vody zdarma.

V ceně všechny vstupy na program, i jeep Safari Wadi Rum a večer s beduíny. Stálá dostupnost lékařské péče, pokudby bylo třeba. Fyzicky nenáročný program, pro všechny kategorie cestovatelů. Let 4 hodiny, kabinové zavazadlo a + 23kg odbavené zavazadlo.

Připraveno ve spolupráci s Golden Travel and Tours

Program zájezdu

1. - 8. den

1.den : Přílet do Jordánska - přímý let z Prahy do Aqaby (4 hodiny). Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do centra Ammanu. Nejdelší transfer volíme tento den,protože při poznávání celé země je jednou nevyhnutelný a poslední den zájezdu Vás čeká z Aqaby na letiště pouze 20 minut. Ubytování hotel 4* (Sadeen, Strand, apod), večeře.

2.den  : Amman, Jerash

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Adullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Návrat do Ammanu,  večeře, 2.noc v hotelu.

3.den : Madaba, hora Mt. Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.

4.den:  Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze.  Následuje přejezd do  údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru. Den můžete zakončit fakultativní  noční show v Petře při romatickém osvětlení tisíci  svíček. Ubytování hotel 4* Wadi Musa / Petra, večeře.

5.den : Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude patřit den návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na  lahodnou večeři z místních specialit – zarb a párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Zábava není organizovaná. Bavte se podle vlastní chuti při místních tancích nebo posezení s čajem a vodní dýmkou.

Pokud se chcete přiblížit mimořádné místní hvězdné obloze, doporučujeme  využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem  s profesionálním hvězdářským výkladem.

6.den : Wadi Rum jeep safari, Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barebným pískem a větrnými žulovými a píckovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4x4 a možnost obdovovat výtvory přírody - růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře. Ubytování v hotelu 4* Aqaba, večeře.

7.den : Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijete svůj den u Rudého moře - v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach se slunečníky, lehátky a sladkovodními bazény, kde si můžete užít plavání a šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhua posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší poznávací cesty. Ubytování 2.noc Aqaba, večeře.

8.den : Odlet do ČR - Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

 

Cena obsahuje

Letenku z Prahy ( přímý let 4 h, kabinové zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc, 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu podle zvolené kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje, standard tent) Wadi Rum se snídaní a tradiční večeří, průvodce v češtině, všechny vstupy na program, zákonné pojištění CK,DPH.
Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech lišit a budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 4* s kvalitními službami a polopenzí formou bufetu.

Cena neobsahuje

Jednolůžkový pokoj: 7 500,-
Bublinový stan ve Wadi Rum: 2000 Kč/os
Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 1120,- Kč/os., Petra by night – 35 USD
Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem – 35 USD
Potápění ze břehu v Aqabě 2-3 hodiny, ponor 40 min ( vhodné i pro úplné začátečníky) – 55 USD
Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě – 35 USD

Odjezdová místa

Jordánsko, Praha, Praha

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
6. 10. - 13. 10. 2023 od 41 590 Kč Podrobný výpočet >>
13. 10. - 20. 10. 2023 od 41 590 Kč Podrobný výpočet >>
20. 10. - 27. 10. 2023 od 41 590 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 3

6. 10. - 13. 10. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
13. 10. - 20. 10. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
20. 10. - 27. 10. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
Facebook