To nejlepší z Jordánska na jarní prázdniny

  0 termínů, od , Poznávací zájezdy, letecky
od 35 990 Kč

Poznávací zájezd, který jsme připravili speciálně na jarní prázdniny, kdy si i termíny limitovaní učitelé nebo rodiny se školou povinnými  dětmi mohou splnit sen o návštěvě Jordánska za příjemného počasí a u moře s teplotami na koupání.

Během týdne Vám představíme všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda, žádný spěch, transfery klimatizovaným autobusem s wifi. Bezpečná destinace, průvodce v češtině, který tu je doma. Ubytování ve 4* hotelech  a jedna noc v pouštním kempu. 7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. V ceně všechny vstupy na program i jordánské vizum. Stálá dostupnost lékařské péče, pokud by bylo třeba.

 

Sleva pro učitele 3000 Kč, děti do 2 let zdarma, děti 2-12 let 24 990 Kč

Počasí očekávejte jarní   – v Ammanu bude v únoru a březnu kolem 18-22 C, u Mrtvého moře je celoročně o 8-10C více – min cca 25 C a  voda na koupání cca 22C, stejně tak v Aqabě u Rudého moře.

Bude převážně slunečné počasí a oblečení při výletech na tričko a džíny, v poušti doplněno mikinou nebo bundou.  Výhodou jarného období je šťavnatá příroda  a zeleň, s kterou se  během zbytku roku v Jordánsku moc nepotkáte.

 

 Covid info

Od 1.3.22  není vyžadováno očkování ani test před odletem nebo pro pobyt v Jordánsku. Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

 

 

 

 

Připraveno ve spolupráci s Golden Travel and Tours

Program zájezdu

1. - 8. den

1.den - Přílet do Ammanu- přímý let z Prahy 4  hodiny v ranních hodinách. V ceně letu jsou 2 kabinová zavazadla – příruční a 10 kg. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do centra Ammanu. Ubytování hotel 4* (Sadeen,  Strand, apod), večeře.

2.den - Amman, Jerash - Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Adullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Návrat do Ammanu,  večeře, 2.noc v hotelu.

3.den - Madaba, hora Mt.Nebo, Mrtvé moře - Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.

4.den - Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night showPo snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze.  Následuje přejezd do  údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru.Den můžete zakončit fakultativní  noční show v Petře při romantickém osvětlení tisíci  svíček . Ubytování hotel Wadi Musa / Petra, večeře. 

5.den - Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami - Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na  lahodnou večeři z místních specialit – zarb a párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Zábava není organizovaná. Bavte se podle vlastní chuti při místních tancích nebo posezení s čajem a vodní dýmkou. Ubytování je ve čtvercových stanech s panoramatickým oknem, s koupelnou a klimatizací, tedy chladu a v létě horka se nemusíte obávat.  Pro zájemce je možnost dokoupit vyšší standard – bublinový stan. Pokud se chcete přiblížit mimořádné místní hvězdné obloze, doporučujeme  využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem  s profesionálním hvězdářským výkladem.

6.den - Wadi Rum jeep safari, Agaba - Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře.  Ubytování hotel 4* Aqaba, večeře.

7.den - Aqaba, den u Rudého moře - Po snídani si užijte svůj den u Rudého moře – v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach, případě Saraya beach se slunečníky, lehátky a sladkými bazény, kde si můžete užít plavání a  šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhu a  posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší  poznávací cesty.   Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.

8.den - Odlet do ČRSnídaně, transfer na letiště na latiště do Ammanu, odlet v podvečer do Prahy.

 

Cena obsahuje

Letenku z Prahy do Ammanu a zpět , jordánské vizum, dopravu klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc, 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu 4* kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje, standard tent s klimatizací a koupelnou) Wadi Rum se snídaní a tradiční večeří, průvodce v češtině, všechny vstupy na program, zákonné pojištění CK,DPH.
Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech lišit a budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 4* s kvalitními službami a polopenzí formou bufetu.

Cena neobsahuje

Jednolůžkový pokoj: 7 000,- Kč, Bublinový stan ve Wadi Rum: 2000 Kč/os, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os., Petra by night – 35 USD
Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem – 35 USD
Potápění ze břehu v Aqabě 2-3 hodiny, ponor 40 min ( vhodné i pro úplné začátečníky) – 55 USD
Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě – 35 USD

Odjezdová místa

Praha

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 10

21. 4. - 28. 4. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
28. 4. - 5. 5. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
5. 5. - 12. 5. 2023, letecky
od 41 590 Kč
 
Facebook