Kouzelné Maroko

  1 termín, od 06.04.2023, Poznávací zájezdy, letecky
od 33 690 Kč

Program zájezdu

1. den

Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary. Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat a pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka. Pojďte Maroko objevit s námi – jeho výhledy, zákoutí, chutě i vůně. V arabských zemích jsme doma a stejně tak jako v Jordánsku o Vás budeme na cestě s potěšením pečovat.

Přílet do Maroka, Marrakesh 

let z Prahy do Marakesh s přestupem v Paříži, během kterého je plánovaná krátká prohlídka města (cca 2 hodiny, místo čekání na letišti) . Po přistání a vyřízení vstupních formalit v Marrakéši  transfer  do hotelu,  ubytování  4* (Hotel Adam Park, Zalagh Kesbach .4 * kategorie), večeře.

 

2. den

Marrakesh

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Oběd v místní restauraci  a pokračování návštěvy v  Majorelle a v  zahradách Menara s panorama Atlasu. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, kde se zastavíme, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.V podvečer návrat do hotelu ( 2. noc Marrakesh 4*),večeře

3. den

Vodopády Ouzoud - Jižní Atlas

Cascades d´Ouzoud jsou největší a nejpůsobivější vodopády v Maroku padající do řeky z výšky 110 metrů. Jméno “ouzoud” je berberským výrazem pro mlýnky na olivy, které se v oblasti hojně pěstují. Nenáročnou procházkou dojdete až k samotnému dnu vodopádů, kam s tříštivým zvukem dopadá voda a tvoří jezírka, kde se místní koupou a jezdí zde i malé lodě. Cestou k vodopádům budete obdivovat krásné vyhlídky, fotit a krmit opičky, můžete si vychutnat  čaj či výborný tajin v tradičních čajovnách. Během celodenního výletu se dostanete i do odlehlých horských vesniček.  Ubytování v podhůří Atlasu,  Beni Mellal  Ouzoud hotel 4* ( nebo obdobně ve 4* kategorii), večeře.

4. den

Casablanca

Snídaně v hotelu a odjezd do Casablanky.Casablanka je největším hospodářským a kulturním střediskem státu v oblasti Anfa. Město leží u Atlantského oceánu a sídlí zde řada důležitých námořních institucí.  Při prohlídce města zavítáme do centra města, na trh, do čtvrti Habous, dále na prohlídku Královského paláce a  na náměstí Mohameda V. Nejvýznamnější pamětihodností města je mešita Hassana II., která je druhou největší mešitou světa po mešitě v Mekce. Do modlitebního sálu se vejde 25 000 lidí a na přilehlé nádvoří dalších 80 000. Čtvercový minaret je vysoký 210 metrů a v noci z něj svítí paprsek ukazující směr k Mekce.Po prohlídce města transfer do hotelu v centru města ( htl OUM 4* a obdobně ve 4* kategorii), večeře.

5. den

Tangier - brána do Afriky - Gibraltarský průliv

Snídaně v hotelu.  Prohlídku Tangiru začneme  okružní jízdnou přes bulvár Pasteur, Plaza of France a kolem diplomatických čtvrtí. Poté navštívíme  Cap Spartel s nádherným výhledem na Gibraltarský průliv, kde budeme mít možnost navštívit Herkulovu jeskyni a slavnou Bránu Afriky, které vznikly erozí moře. Oběd v místní restauraci. Po prohlídce města  transfer do hotelu 4* KENZI Solazur /nebo obdobně ve 4* kategorii v blízkosti pláže, večeře.

6. den

Chefchaouen - modré město a Fez

Snídaně v hotelu. Vydáme se do Modrého města – Chefchaouen. Příjemné  horské městečko Chefchaouen je oblíbeným turistickým cílem. Najdete tu nádherné výhledy na pohoří Ar Ríf a malebné bílo- modré domky ve španělském stylu.  Postavili je muslimští uprchlíci ze Španělska, jejichž příchod znamenal prosperitu a růst. Chefchaouen byl založen  jako základna, odkud útočili na Portugalce v Ceutě. Do roku 1920 sem byl křesťanům pod trestem smrti zakázán vstup. Po prohlídce městečka odjezd do města Fes, orientační okružní jízda městem  a transfer do hotelu 4* (L´ESCALE nebo obdobně ve 4* kategorii)  v centru města, večeře.

 

7. den

Fez-Meksnes-Rabat

Po snídani bude největší část dne  věnována poznávání Fezu,  který  je hlavním duchovním a kulturním městem Maroka  a je též uveden seznamu  světového kulturního dědictví Unesco.  Návštěva středověké Mediny s tisíci uliček, vstup do „Attarine Medersy“, návštěva koželužen, islámská univerzita, proslulá mešita Qaraouiyne, která patří mezi nejvýznamnější marocká  poutní místa,  súky, bazary, fontána Nejjarine a  návštěva nového města Fez . Navštívíme také  náměstí Place El Hedim s největší a nejkrásnější branou v Maroku Bab Boujeloud. Odpoledne pokračujeme do Meksnes – tzn. “Marocká Versailles”, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery. Dále budete pokračovat do hlavního města – Rabat,  ubytování  hotel 4*,večeře.

8. den

Rabat, odpoledne odlet do ČR

Snídaně, dopolední prohlídka hlavního města Rabat – zastávka u Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays , transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena obsahuje

Letenku Praha – Marrakesh a zpět ( 1 přestup, nápoje a menu v letadle, kabinové a odbavené zavazadlo 20 kg, Air France ), asistenční služby na letišti při odletu a příletu, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích, transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program, česky mluvící průvodce, zákonné pojištění CK.

Cena neobsahuje

Jednolůžkový pokoj: 8400,-Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os.

Odjezdová místa

Praha

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
6. 4. - 13. 4. 2023 od 33 690 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 1

6. 4. - 13. 4. 2023, letecky
od 33 690 Kč
 
Facebook