Bad Ischl - kopec Katrin 1542 m, jednodenní pěší výstup

 
  1 termín, od 25.06.2022, Turistika - hory, jednodenní, autobusem
od 1 850 Kč

Vrchol Katrin (1 542 m n.m.) nad Bad Ischlem je oblíbeným turistickým místem, ze kterého můžete shlédnout vrcholy Dachsteinu, Loseru, Schafbergu, Gosaukamm, pohoří Totes Gebirge a Höllengebirge.

Nástupní místo je v okrajové části města Bad Ischl, které je příjemným rakouským městečkem, které se nachází v Horním Rakousku v oblasti zvané Salzkammergut neboli Solná komora. Místní solné lázně byly v Bad Ischlu založeny již před téměř 200 lety (konkrétně v roce 1823), což z nich činí nejstarší solné lázně v Rakousku. Zdejší voda totiž obsahuje velké množství soli, a tak se do městečka jezdí rekreovat lidé, kteří trpí potížemi s dýchacími cestami či revmatem. Co by to bylo za lázeňské městečko, kdyby se zde nenacházely kavárny a cukrárny. Cukrárna Zauner v uličce Pfarrgrasse je přitom jednou z nejznámějších v celém Rakousku.

 

 

Odjezdová místa: Písek AN st. č. 1 – 5.00 hod., České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot v 5.45 hod., Kaplice čerpací stanice MOL v 7.15 hod. Zpět z Bad Ischlu cca v 17,00.

Náročnost: celodenní pohodová turistika s výstupem na vrchol Katrin 1 542 m n. m. s možností využití lanovky, odpoledne návštěva historického města Bad Ischl s cukrárnou Zauner, kterou velmi ráda navštěvovala císařovna Sissi.

Celkem: Bez využití lanovky délka 10 km, převýšení ↑ 1100, ↓ 1100, cca 7 hodin.

S využitím lanovky délka 2 km, převýšení ↑ 200, ↓ 200, cca 2 hodiny.

 

 

Doporučené vybavení: Teleskopické hole, kvalitní boty do hor, vrchní nepromokavé oblečení, jídlo na celý den, v průběhu dne je možno využít pro občerstvení restauraci na horní stanici lanovky, nebo odpoledne v městě Bad Ischl.

 

Výlet se uskuteční při min. obsazenosti 15 osob.

 

Cena obsahuje

dopravu autobusem, pojištění úrazu a léčebných výloh, mezinárodního horskýho průvodce.

Cena neobsahuje

lanovku 22 Euro/ osoba, jídlo

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
25. 6. 2022 od 1 850 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 42

Facebook