Pohodové horské túry v oblasti Zell am See a Krimmelské vodopády

 
  1 termín, od 12.08.2021, Turistika - hory, autobusem
od 7 719 Kč

Vydejte se s námi objevovat nejkrásnější místa oblasti Zell am See, čistý vzduch, krásná krajina a geniální infrastruktura v regionu Zell am See - Kaprun inspirují k aktivní dovolené. Čekají nás pohodové tůry po hřebenech, nádherných údolích, skvěle značené turistické trasy vedoucí přes místní vrcholy. Zell am See je lázeňské město s významným turistickým centrem Rakouska jak v létě, tak v zimě. Dnes vyhlášené alpské lyžařské středisko se rozkládá v nadmořské výšce 750 až 2000 m n.m.. Jeho malé a krásně udržované historiscké jádro obklopuje ze tří stran jedno z nejčistších jezer v Evropě. Krimmelské vodopády, nejvyšší vodopády v Evropě, tvoří vodní kaskáda na říčce Krimmler Ache v Národním parku Vysoké Taury v Rakousku. Trasa podél vodopádů byla známa již od vrcholného středověku, kdy se využívala jako obchodní stezka mezi Itálií a zaalpskými zeměmi, kudy proudila alpská sůl výměnou za jiné výrobky.

 

Náročnost : celodenní pohodová turistika s možností využití lanovek.

Ubytování : hotel/penzion ****

Stravování : polopenze 

 

Každý den je možné uskutečnit v rámci programu pro část účastníků lehkou túru. CK si vyhrazuje právo z důvodu nepříznivého počasí změnu programu.

Doporučené vybavení: Teleskopické hole, kvalitní boty do hor, vrchní nepromokavé oblečení, v průběhu dne je možno využít pro občerstvení horské chaty.

Odjezdová místa: Písek,České Budějovice, Kaplice.

 

Program zájezdu

1. den

Odjezd v ranních hodinách, příjezd do Zell am See, výstup na Sonnkogel 1856 m n.m. s horskou chatou a zpět, ubytování.

Délka 13 km, převýšení ↑ 950, ↓ 950, cca 6 hodin.

2. den

Hřebenová horská túra Pinzgauer Spaziergang ve výšce 2000 m n.m.  ze střediska Saalbach – Hinterglemm, s výhledy na nejvyšší štíty NP Hohe Tauern. S využitím lanovky délka 16,5 km, převýšení ↑ 515, ↓ 700, cca 7 hodin.

3. den

Návštěva Krimmelských vodopádů a procházka romantickým údolím k chatě Hölzlahneralm s výhledy na místní třítisícové štíty, po návratu návštěva městečka Zell am See. Délka 11 km, převýšení ↑ 560, ↓ 560, cca 5 hodin.

4. den

Kaprun, známé lyžařské středisko nad kterém se tyčí vrchol Kitzsteinhorn, horská túra ze stanice Häuslalm přes Dreiwallnerhöhe do Kaprunu. S využitím lanovky délka 10 km, převýšení ↑ 340, ↓ 1500, cca 6 hodin. Odjezd okolo 16 hod.. Příjezd do ČR do 22.00 hod.

Cena obsahuje

dopravu, 3x ubytování v hotelu/penzionu 4* s polopenzí, komplexní cestovní pojištění, mezinárodního horskýho průvodce, informační materiály.

Cena neobsahuje

stravování během dne, lanovky, maximálně 1 x 28 Euro/osoba a 1 x 25 Euro/osoba, vstup Krimmelské vodopády 4 Euro/ osoba.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
12. 8. - 15. 8. 2021 od 7 719 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 65

14. 8. 2021, autobusem
od 1 050 Kč
 
11. 9. 2021, autobusem
od 930 Kč
 

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook