Cyklozájezd Jižní Morava - putování krajem vína a Valticko -Lednickým areálem

 
  1 termín, od 06.09.2020, Cykloturistika, autobusem
od 7 690 Kč

Jižní Morava patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším regionům naší republiky. Je to kraj vína, slunce, lidových tradic, pohostinnosti, četných kulturních památek, které jsou na seznamu UNESCO a také kraj protkaný cyklostezkami. Při našem cykloputování navštívíme největší skvosty Jižní Moravy : vyjímečný přírodně –architektonický komplex s nádhernými zámky a zahradami v Lednici a Valticích, dále perlu Pálavy – město Mikulov, ochutnáme vynikající vína a navštívíme proslulé vinařské sklepy v Petrově.  Na závěr podnikneme výstup  na nejvyšší horu Bílých Karpat -  Velkou Javořinu s překrásnými výhledy.

Program zájezdu

1. den

odjezd v ranních hodinách Písek, Č.Budějovice – Velešín – Lednice. Ubytování od 14.00 v penzionu, krátký cyklovýlet po okolí do vinařské obce Zaječí a návštěvou rozhledny Maják na Přítlucké hoře, večeře. Celkem 30-35 km.

2. den

cyklovýlet kolem Pálavy a okolo vodních nádrží Nové Mlýny s možností koupání, dále do Mikulova – individuální prohlídka, možnost výstupu na Svatý kopeček (363 m) – Valtice – Lednice. Celkem cca 55-60 km.

3. den

busem do Strážnice – možnost návštěvy skanzenu Muzeum vesnice Jihovýchodní Moravy, cyklovýlet Strážnice – Petrov známé vinařské sklepy Plže – Rohatec – Mikulčice (hradiště a jedno z center Velké Moravy) – Lednice. Celkem cca 55-60 km.

4. den

Cyklovýlet kolem Baťova kanálu z Kroměříže do Starého Města u Uherského Hradiště za podpory busu. V Kroměříži možnost návštěvy biskupského zámku a zámeckých zahrad (UNESCO). Vstupné do zámku 170 Kč, senioři nad 65 let 130 Kč, zahrady zdarma.

5. den

Pěší výlet na nejvyšší horu Bílých Karpat Velkou Javořinu (970 m) na hranicích České a Slovenské republiky. Pěší tůra z parkoviště Nová Lhota přes Velkou Javořinu na parkoviště u Holubí chaty. Možno jet i na kole.

6. den

po snídani naložení zavazadel a krátký cyklovýlet nejznámějšími vinařskými obcemi Lednice – Čejkovice – Bořetice – Republika Kraví hora. Odjezd v cca 16.00 hod.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka, Peugeot, Písek AN st.1, Velešín Benzina

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
6. 9. - 11. 9. 2020 od 7 690 Kč Podrobný výpočet >>

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook