Toskánsko na kole

 
  2 termíny, od 27.05.2022, Cykloturistika, autobusem
od 16 390 Kč

Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Toskánska, které je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance. Vždyť odtud pocházeli mistři jako Leonardo, Michelangelo a Raffael, ale také spisovatelé Dante a Bocaccio. Setkáme se s pozůstatky kultury tajemného národa Etrusků, který zemi nazýval Enotria – země vína. Tohle označení sedí i dnes, ochutnání červeného vína Chianti nebo bílého Vernaccia di San Gimignano patří k nejlepším zážitkům Toskánska. Nebude chybět ani koupání v moři a odpočinek na písečných plážích Etruské riviéry. Třešničkou na dortu bude renesanční skvost - metropole Toskánska Florencie.Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Toskánska, které je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance. Vždyť odtud pocházeli mistři jako Leonardo, Michelangelo a Raffael, ale také spisovatelé Dante a Bocaccio. Setkáme se s pozůstatky kultury tajemného národa Etrusků, který zemi nazýval Enotria – země vína. Tohle označení sedí i dnes, ochutnání červeného vína Chianti nebo bílého Vernaccia di San Gimignano patří k nejlepším zážitkům Toskánska. Nebude chybět ani koupání v moři a odpočinek na písečných plážích Etruské riviéry. Třešničkou na dortu bude renesanční skvost - metropole Toskánska Florencie.

 

Kola : trekingová, nebo horská, elektrokola musí být nahlášena předem při zakoupení zájezdu, poplatek za elektrokolo 300 Kč.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den

příjezd do přímořského letoviska Marina di Bibbona, ubytování, relaxace u moře.

3. den

cyklovýlet půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci do městečka Massa Marittima (perla románské architektury) – délka trasy cca 40 km.

4. den

cyklovýlet z Volterry (centrum etruské civilizace – prohlídka města) krásnou toskánskou krajinou do středověkého města věží St. Gimignana. (cca 42 km).

5. den

volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativně celodenní výlet busem a vlakem do Florencie (výlet se uskuteční při obsazenosti 20 osob).

6. den

cyklovýlet do starého etruského města s hradem Populonia a po poloostrově, cca 30 km.

7. den

cyklovýlet na ostrov Monte Argentario, který je s pevninou spojený třemi kosami, vyhlídkovou cestou z přístavu Porto St.Stefano do Porto Ercole, možnost koupání. Délka trsy cca 35 km.

8. den

odpočinkový den, nobo krátký individuální cyklovýlet v okolí.

9. den

po snídani uvolnění pokojů, koupání a odjezd v podvečerních hodinách.

10. den

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu klimatizovaným autobusem s přívěsem na kola, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, komplexní pojištění, informační materiál, průvodce, zákonné pojištění CK.

Cena neobsahuje

fakultativní výlet do Florencie 1 450 Kč/osoba (bus+vlak+místní průvodce), příplatek za elektrokolo 300 Kč.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1, Velešín Benzina

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
27. 5. - 5. 6. 2022 od 16 390 Kč Podrobný výpočet >>
10. 6. - 19. 6. 2022 od 16 390 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 494

4. 7. - 6. 7. 2022, autobusem
od 1 050 Kč
22. 7. - 24. 7. 2022, autobusem
od 1 050 Kč
5. 8. - 7. 8. 2022, autobusem
od 1 050 Kč
Facebook