Toskánsko na kole

 
  1 termín, od 11.06.2021, Cykloturistika, autobusem
od 14 685 Kč

Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Toskánska, které je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance. Vždyť odtud pocházeli mistři jako Leonardo, Michelangelo a Raffael, ale také spisovatelé Dante a Bocaccio. Setkáme se s pozůstatky kultury tajemného národa Etrusků, který zemi nazýval Enotria – země vína. Tohle označení sedí i dnes, ochutnání červeného vína Chianti nebo bílého Vernaccia di San Gimignano patří k nejlepším zážitkům Toskánska. Nebude chybět ani koupání v moři a odpočinek na písečných plážích Etruské riviéry. Třešničkou na dortu bude renesanční skvost - metropole Toskánska Florencie.Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie – Toskánska, které je krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou, ale Toskánsko je především rodištěm renesance. Vždyť odtud pocházeli mistři jako Leonardo, Michelangelo a Raffael, ale také spisovatelé Dante a Bocaccio. Setkáme se s pozůstatky kultury tajemného národa Etrusků, který zemi nazýval Enotria – země vína. Tohle označení sedí i dnes, ochutnání červeného vína Chianti nebo bílého Vernaccia di San Gimignano patří k nejlepším zážitkům Toskánska. Nebude chybět ani koupání v moři a odpočinek na písečných plážích Etruské riviéry. Třešničkou na dortu bude renesanční skvost - metropole Toskánska Florencie.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den

příjezd do přímořského letoviska Marina di Bibbona, ubytování, relaxace u moře.

3. den

cyklovýlet půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci do městečka Massa Marittima (perla románské architektury) – délka trasy cca 40 km.

4. den

cyklovýlet z Volterry (centrum etruské civilizace – prohlídka města) krásnou toskánskou krajinou do středověkého města věží St. Gimignana. (cca 42 km).

5. den

volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativně celodenní výlet busem a vlakem do Florencie.

6. den

cyklovýlet do starého etruského města s hradem Populonia a po poloostrově, cca 30 km.

7. den

cyklovýlet na ostrov Monte Argentario, který je s pevninou spojený třemi kosami, vyhlídkovou cestou z přístavu Porto St.Stefano do Porto Ercole, možnost koupání. Délka trsy cca 35 km.

8. den

odpočinkový den, nobo krátký individuální cyklovýlet v okolí.

9. den

po snídani uvolnění pokojů, koupání a odjezd v podvečerních hodinách.

10. den

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu klimatizovaným autobusem s přívěsem na kola, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, komplexní pojištění, informační materiál, průvodce, zákonné pojištění CK.

Cena neobsahuje

vlak do Florencie – jízdenka zpáteční cca 25 EUR/osoba, příplatek za 1/1 pokoj - 2 600 Kč.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
11. 6. - 20. 6. 2021 od 14 685 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 794

3. 7. - 5. 7. 2021, autobusem
od 1 050 Kč
 
23. 7. - 25. 7. 2021, autobusem
od 1 050 Kč
 
6. 8. - 8. 8. 2021, autobusem
od 1 050 Kč
 

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook