Advent v Bad Ischlu a Gmundenu

 
  1 termín, od 04.12.2021, Advent, jednodenní, autobusem
od 740 Kč

Vydejte se do míst, kde svůj adventní čas trávili i rakouská císařovna Alžběta zvaná Sissi a Franz Josef. Vychutnejte si vyhlášený rohlíček v Zauner Café a projeďte se kočárem po Bad Ischlu, kde svou lásku našel mladý císař a jeho krásná bavorská princezna. Mimořádně nádherné jsou adventní trhy uprostřed jezera Traunsee v malebném městečku Gmundenu.

Program zájezdu

1. den

pěší procházka císařským městečkem Bad Ischl na řece Traun, které je oděno do svátečního roucha (císařská vila, letní residence Františka Josefa,vila hudebního skladatele Lehára… zachytíte atmosféru minulých století. Nevšedním zážitkem bude posezení ve slavné historické cukrárně K. u. K Konditorei Zauner s místními sladkostmi (Zaunerovské rohlíčky) a vynikající kávou. Návštěva adventního trhu – možnost ochutnat svařené víno, punč a místní speciality.

Fakultativně, dle časových možností, relaxace v císařských lázních Bad Ischl (4 hodiny 19,50 EUR) - využijte blahodárné účinky léčivé vody. Vyvěrá tu termální voda s 3% obsahem soli a teplotou kolem 32 - 34 °C. Každého okouzlí velký vnitřní bazén s masážními lehátky, vířivka se slanou vodou, gejzírky solné páry, venkovní bazén s horkou vodou a nádhernými výhledy na alpské štíty.

Odpoledne návštěva do Gmundenu, který proslul obchodem s bílým zlatem – solí, prohlídka města spojená s návštěvou zámku Ort, vystavěného uprostřed jezera Traunsee a jeho zámeckými adventními trhy (adventní trhy na zámku Ort pouze v termínu 7.12.) (vstup 4 €), kde nechybí vůně pečených jablíček a osvětlený betlém na speciálním voru na jezeře. Příjezd ve večerních hodinách.

 

Trasa : odjezd Písek – AN st. 1 v 6.30 hod., Č.Budějovice – Dlouhá louka, Peugeot v 7.15 hod., Velešín Benzina v 7.30 hod., Kaplice čerp.stanice MOL v 7.45 hod..

Cena obsahuje

dopravu, pojištění léčebných výloh a připojištění úrazu, služby průvodce,

Cena neobsahuje

4 hodinové vstupné do lázní v Bad Ischlu 19,50 EUR.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
4. 12. 2021 od 740 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 19

 

Naše aktuální katalogy ke stažení (.PDF) Zobrazit
Facebook