Římské památky u Dunaje a po stopách Sv.Floriána

 
  1 termín, od 21.05.2022, Poznávací zájezdy, jednodenní, autobusem
od 1 290 Kč

Vydejte se s námi po stopách Říše římské – Dunaj tvořil do cca 4. století n.l. severní hranici Říše římské – severní provincie zvané Noricum. Tato hranice se nazývala Donau Limes. Podél Dunaje byly zřízeny pevnosti a obranné kastely. Některé z těchto památek navštívíme během našeho výletu – klášter Sv. Floriána, dále město Enns, které má krásné historické centrum a na náměstí Museum Lauriacum, dnes s největší a velmi unikátní expozicí římských artefaktů a originálních archeologických vykopávek mimo Itálii. Dík modernímu a velmi poutavému a atraktivnímu a interaktivnímu pojetí expozice během Zemské výstavy Návrat římské legie 2018 se návštěvník seznámí s římským dědictvím a pilířem naší kulturní historie. Těšit se můžete na návštěvu ojedinělého muzea chleba – Paneum v Astenu.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Písku z AN st. 1 v 7.00 hod., Č. Budějovice bývalý Peugeot v 7:50 hod., Kaplice čerpací stanice MOL v 8:20 hod. přes hraniční přechod Dolní Dvořiště do Astenu – Muzeum chleba (PANEUM) dále přejezd do Sv. Floriána - prohlídka augustiánského kláštera, barokní skvost, jedna z největších klášterních knihoven v Rakousku, poslední odpočinek skladatele Antona Brucknera. Na závěr návštěva historického centra města Enns a muzea Lauriaucum. Předpokládaný návrat ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu, vstupné do muzea chleba, kláštera Sv. Floriána a do muzea v Ennsu Lauriacum, služby průvodce, pojištění úrazu a léčebných výloh.

Odjezdová místa

České Budějovice Dlouhá louka bývalý Peugeot, Kaplice, Mol (bývalý Agip), Písek AN st.1

Odjezdová místa

Termíny a ceny

Termíny Cena za dospělého Další možnosti
21. 5. 2022 od 1 290 Kč Podrobný výpočet >>
Zobrazit vše >

Mohlo by se Vám líbit 61

Facebook